Softwarové riešenia pre široké spektrum zákazníkov.
 • PROGRAM - OPTIMIK®

  Optimik® je určený pre zákazníkov, ktorí potrebujú nastrihať alebo rozrezať drevotrieskové dosky, eurohranoly, oceľové plechy, hliníkové profily, polykarbonátové dosky, tabule skla alebo iné plošné a dĺžkové materiály.
 • OPTIMIK®

  Ak potrebujete rozrezať alebo nastrihať drevotrieskové dosky, eurohranoly, oceľové plechy alebo profily, polykarbonátové dosky, tabule skla alebo iné plošné a dĺžkové materiály a radi by ste pritom ušetrili veľa času a peňazí, použite program OPTIMIK®.
shadow1

Program OPTIMIK®

OPTIMIK®

Ak potrebujete rozrezať alebo nastrihať drevotrieskové dosky, eurohranoly, oceľové plechy alebo profily, polykarbonátové dosky, tabule skla alebo iné plošné a dĺžkové materiály a radi by ste pritom ušetrili veľa času a peňazí, použite program OPTIMIK®.


Vlastnosti

Ak potrebujete rozrezať alebo nastrihať drevotrieskové dosky, eurohranoly, oceľové plechy alebo profily, polykarbonátové dosky, tabule skla alebo iné plošné a dĺžkové materiály a radi by ste pritom ušetrili veľa času a peňazí, použite program OPTIMIK®.

Ako OPTIMIK® šetrí čas a peniaze ?

Optimik® Plán - Používateľské prostredie

 • Rýchlo vypočíta nárezové plány
 • Optimalizuje výpočet – z jednej tabule materiálu získate viac dielcov a menej odpadu
 • Pri výpočte využije aj odrezky z predchádzajúcich zákaziek
 • Dokáže využiť aj lacnejšie materiály s kazmi – tie pri rezaní obídeAko sa s OPTIMIK®-om pracuje ?

 • Vyberte materiál, pre ktorý chcete vypočítať nárezový plán
 • Zadajte dielce, ktoré chcete narezať
 • Spustite výpočet a vytlačte alebo vyexportujte hotové nárezové plányAké základné moduly ešte OPTIMIK® obsahuje ?

Zákazky, výrobky a cenové kalkulácie
Optimik® Zákazky - Používateľské prostredie Pre každú svoju zákazku tu môžete evidovať zoznam výrobkov a ostatných položiek. Každý výrobok zároveň obsahuje zoznam dielcov, z ktorých je zložený. Pre všetky dielce je možné jednoducho vypočítať nárezové plány a mať prehľad o tom, ktoré dielce už boli narezané a ktoré ešte nie. Okrem toho OPTIMIK® automaticky vypočíta hmotnosť a cenu celej zákazky a všetkých jej výrobkov.

Evidencia výrobkov s parametrami
Optimik® Výrobky - Používateľské prostredie
Vyskytujú sa často vo Vašich zákazkách rovnaké výrobky ? Zadajte ich do OPTIMIK® -u iba raz a budete ich môcť jednoducho presúvať do zákazky vždy, keď to bude potrebné. Výrobky sa zadávajú aj s parametrami (rozmery, materiály a pod.), takže jednoduchou zmenou parametra dosiahnete to, že sa automaticky prepočítajú aj rozmery všetkých potrebných dielcov, zmení sa materiál, hranovacie pásky a pod. a ihneď uvidíte aktuálnu cenu aj hmotnosť výrobku. Do zákazky teda presuniete výrobok upravený bez veľkej námahy presne podľa požiadaviek zákazníka.
Sklad materiálu a tovaru
Optimik® Sklad - Používateľské prostredie
Na jednom mieste tu nájdete prehľad o všetkých plošných a dĺžkových materiáloch (vrátane všetkých ich formátov), hranovacích páskach, ostatných materiáloch a tovare a o ich príjmoch, výdajoch, aktuálnej zásobe a hodnote.

Ponuky, Príjemky, Výdajky, Faktúry
Optimik® Faktúry - Používateľské prostredie
A neobmedzené množstvo ďalších definovateľných typov dokladov voliteľne prepojených so skladovou evidenciou.Chcete vytvoriť ponukový list alebo faktúru k zákazke ? Alebo výdajku k nárezovému plánu ? OPTIMIK® to vie urobiť takmer sám.

Čo ešte OPTIMIK® ponúka?

 • Možnosť zadávania rozmerov v rôznych dĺžkových jednotkách
  V programe môžete zadávať rozmery v milimetroch, centimetroch, decimetroch, metroch, decimálnych palcoch, zlomkových palcoch, stopách a palcoch tak, ako ste zvyknutí alebo ako to potrebujete. Rozmer dosky v tvare 5′ 11 5/8″ x 3′ 10 13/16″ už pre Vás nebude “nočnou morou”.
 • Nadväzujúca kresba
  Potrebujete, aby čelá zásuviek alebo dvierka na skrinke mali nadväzujúcu kresbu ? Stačí zadať a OPTIMIK® ich na nárezovom pláne uloží vedľa seba.
 • Hranovacie pásky
  Každej hrane dielca môžete priradiť ľubovoľnú hranovaciu pásku. A ak chcete, OPTIMIK® sám zmenší rozmery dielca o hrúbku použitých pások a nechá aj nastaviteľnú rezervu na brúsenie hrany.
 • Nárezový plán
  Voliteľná tlač kódu, názvu, výrobku a zákazky pre každý dielec, farba a veľkosť písma pre označovanie rozmerov, podkladová farba dielcov, odrezkov, odpadu a rezov, tlač hranovacích pások … Toto všetko si môžete nastaviť podľa vlastnej chuti.
 • Kalkulácia cien
  Chcete ceny výrobkov a zákaziek počítať z predajných cien použitého materiálu a operácií ? Alebo z ich skladových cien zvýšených o zadanú maržu ? Potrebujete do ceny zahrnúť aj odpad pri spracovaní ? A vybraným zákazníkom poskytnúť dohodnutú zľavu ? Žiaden problém, OPTIMIK® to urobí podľa Vášho želania. A okrem toho Vám ceny zaokrúhli tak, ako si predstavujete. Áno, kľudne aj na Baťov spôsob.
 • Pridružené operácie a materiály
  Viete, koľko laku, lepidla alebo skrutiek je potrebných pre Váš výrobok ? Nemusíte to stále počítať. Stačí jednorazovo nadefinovať operácie spolu s potrebným materiálom (napr. lakovanie, montáž závesov …) a priradiť ich vždy, keď je to potrebné, k požadovanému dielcu výrobku. Všetko ostatné vypočíta OPTIMIK® za Vás.
 • Pomocné evidencie
  Na pomoc Vám prídu aj evidencie daní, mien a kurzov, bankových účtov dodávateľa, obchodných partnerov, parametrov nárezových plánov, špecifikácií, obrázkov, štátov a obcí … Stačí raz zadať, potom už len vyberáte.
 • Obrázky
  Pre lepšiu orientáciu je možné ku každému materiálu, tovaru, dielcu alebo výrobku priradiť obrázok alebo fotografiu. Vaše údaje tak ožijú a stanú sa prehľadnejšími.
 • Editovateľné tlačové zostavy
  Chcete mať na tlačových zostavách väčšie písmo, iné farby, viac údajov, iné rozloženie ? Žiaden problém. Pomocou zabudovaného editora je možné upraviť každú tlačovú zostavu podľa Vašich predstáv.
 • Import a export údajov
  Ušetrite si čas a nahraďte manuálne zadávanie údajov importom z textového súboru *.csv. Rovnakým spôsobom môžete odoslať spracované údaje z OPTIMIK® -u.
 • Hovorí viacerými jazykmi
  Preklady sú priebežne dopĺňané.
 • … a veľa ďalších užitočných funkcií a možností…


Ešte váhate ? Nemusíte !

OPTIMIK si môžete stiahnuť a začať používať hneď teraz.
Zadarmo a bez akejkoľvek registrácie v ňom môžete vytvárať nárezové plány pre max. 30 dielcov ! A keď budete potrebovať viac, stačí si jednorazovo zakúpiť licenciu a môžete pokračovať vo Vašej práci ! Hodnota ušetreného materiálu a času Vám takmer okamžite splatí sumu zaplatenú za licenciu.
A potom už iba šetríte ...

  

Program OPTIMIK®

  

Novinky


6.4.2018
Nová verzia 3.51

ReferenciePoužívam Váš program Optimik od roku 2006. Pre mňa je jeho hlavnou výhodou prehľadnosť a parametrické vytváranie výrobkov a tým rýchle a spoľahlivé vytváranie atypov a zostáv.
Ľudovít Raffaelis, RAFFAELIS IDE, s.r.o., Košice
www.raffaelis.sk


Program Optimik je v současné době dle mého názoru nejlepší a nejkomplexnější program pro tvorbu nářezových plánů doplněný o evidenci zakázek a výrobků. Měl jsem možnost za svou praxi vyzkoušet mnoho programů tohoto typu, ale žádný ani zdaleka nedosahuje kvalit programu Optimik. Svojí propracovaností a komplexností nemá na trhu konkurenci. Přitom všem je Optimik skvěle přehledný, variabilní a navíc velmi jednoduchý na ovládání. Za sebe mohu jen vřele doporučit každému potenciálnímu uživateli.
Michal Maršík, Truma interiér s.r.o., Humpolec
www.trumainterier.cz


Optimik od verzie 3.31 poskytuje všetko, čo k výrobe nábytku potrebujeme. Ak by som mal pochváliť všetky výhody programu, bol by to článok na niekoľko strán. V krátkosti však môžem vyzdvihnúť najmä skutočné zameranie programu na stolársku prácu. Program ponúka všetko pre kvalitnú prípravu zákazky, cenovej ponuky a podkladov pre výrobu, čo v konečnom dôsledku šetrí čas, minimalizuje omyly a zvyšuje kredit stolára v konkurenčnom prostredí. Výsledok práce s programom závisí od parametrov, ktoré si v programe užívateľ nadefinuje, ale dnes si tvorbu zákazky bez programu ani neviem predstaviť. Ďakujem za skvelý program a teším sa na aktualizácie, kde budú zapracované pripomienky z praxe.
Ing. Vladimír Zivák, Žilina


S programom OPTIMIK pracujeme prakticky od jeho vzniku - bol totiž vytvorený na našu objednávku. Už vo svojej prvej verzii vďaka voľbe špecifického algoritmu program vykazoval veľmi dobré výsledky a boli sme s ním nadmieru spokojní. Vďaka jednoduchej obsluhe, rýchlym výpočtom a veľmi priaznivým hodnotám využiteľnosti materiálu sa v praxi veľmi rýchlo preukázala opodstatnenosť jeho používania. Od tej doby program prešiel viacerými zmenami a v súčasnej podobe ponúka možnosti ďaleko presahujúce naše pôvodné zadanie. Tieto nové funkcie programu sme si však veľmi rýchlo osvojili a program v jeho celom rozsahu využívame k našej plnej spokojnosti. Jednoznačne ho odporúčame.
Ing. Jaroslav Januška, HAJANA s.r.o.
www.hajana.sk

Hodnotenia